![Τρόφιμα σε Φάρσαλα και Καρδίτσα από την "χαλβαδοποιία Παπαγιάννη"](https://tbnewsmedia.blob.core.windows.net:443/media/thessaliaeconomy/Default/_Profiles/fd49780c/1c8dc851/%CE%A4%CF%81%CF%8C%CF%86%CE%B9%CE%BC%CE%B1%20%CE%A7%CE%B1%CE%BB%CE%B2%CE%B1%CE%B4%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%AF%CE%B1%20%CE%A0%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%B3%CE%B9%CE%AC%CE%BD%CE%BD%CE%B7%CF%82.jpg?v=638400209200000000)
Μεγαλώνει το κίνημα αλληλεγγύης και προσφοράς προς τους πληγέντες της περιοχής της Καρδίτσας και των Φαρσάλων.
H θεσσαλική εταιρεία «ΑΦΟΙ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ Α.Ε. ΧΑΛΒΑΔΟΠΟΙΪΑ ΕΛΛΑΔΟΣ» παρέδωσε τρόφιμα στον Αντιπεριφερειάρχη Π.Ε. Λάρισας Χρήστο Καλομπάτσιο, τα οποία θα διανεμηθούν ανάλογα με τις ανάγκες.
Η Λαρισινή επιχείρηση είναι μια από τις ιστορικότερες της περιοχής με εξαιρετικές οικονομικές επιδόσεις και προϊόντα όπως ο χαλβάς και το ταχίνι με σημαντικό μερίδιο στην Ελληνική αγορά.
Z.H. thessaliaeconomy.gr