![Η Τράπεζα Θεσσαλίας δώρισε στην ΔΕΥΑΛ τέσσερις αντλίες](https://tbnewsmedia.blob.core.windows.net:443/media/thessaliaeconomy/Default/_Profiles/fd49780c/1c8dc851/antlia,%20trapeza%20thessaliaw.jpg?v=638395287840000000)
Στην ενίσχυση του έργου της ΔΕΥΑ Λάρισας για την ταχεία αποκατάσταση των προβλημάτων στις συνοικίες της Λάρισας προχώρησε σήμερα η Συνεταιριστική Τράπεζα Θεσσαλίας.
Όπως ανακοινώθηκε, η τράπεζα παρέδωσε 3 αντλίες καθαρών υδάτων των 2,2kw εκάστη και 1 ακάθαρτων 18kw συνολικής αντλητικής δυνατότητας έως 400m3 την ώρα.
Η Συνεταιριστική Τράπεζα Θεσσαλίας αντλεί τη δύναμη της από τις κοινότητες των πολιτών της Θεσσαλίας και θεωρεί υποχρέωση της να συμμετέχει έμπρακτα στην επίλυση των προβλημάτων των κοινωνιών της.