![Ασφαλιστικά μέτρα του ΟΣΕ κατά του Δήμου Βόλου](https://tbnewsmedia.blob.core.windows.net:443/media/thessaliaeconomy/Default/_Profiles/fd49780c/1c8dc851/%CE%93%CE%A1%CE%91%CE%9C%CE%9C%CE%95%CE%A3-%CE%9F%CE%A3%CE%95-%CE%91%CE%9D%CE%91%CE%A5%CE%A1%CE%9F%CE%A3-696x560.jpg?v=638395852330000000)
Εκδικάστηκαν χθες στο Ειρηνοδικείο Βόλου τα ασφαλιστικά μέτρα νομής του ΟΣΕ κατά του Δήμου Βόλου, για την κάλυψη των γραμμών στην οδό Πλαστήρα, στον Άναυρο.
Ο ΟΣΕ ισχυρίζεται ότι έγινε κατάληψη των σιδηροδρομικών γραμμών από το Δήμο Βόλου, όταν φύτεψε λουλούδια και άλλα φυτά πάνω ακριβώς στις γραμμές του «Μουτζούρη»!
Στην εκδίκαση της υπόθεσης παραβρέθηκε ο δήμαρχος Βόλου Αχ. Μπέος, ο οποίος κατέθεσε ότι οι γραμμές είναι προσβάσιμες και η παρέμβαση που έγινε, δεν ήταν έργο του Δήμου και της ΔΕΥΑΜΒ, αλλά ανάπλαση και καλλωπισμός της περιοχής.
Η απόφαση του Δικαστηρίου αναμένεται τις επόμενες εβδομάδες.
magnesianews.gr