![Ένα λεωφορείο για ΑμεΑ από την Ελληνικά Γαλακτοκομεία](https://tbnewsmedia.blob.core.windows.net:443/media/thessaliaeconomy/Default/_Profiles/fd49780c/1c8dc851/%CE%BB%CE%B5%CF%89%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B5%CE%AF%CE%BF%20%CE%91%CE%BC%CE%95%CE%91%20%CE%A4%CE%A5%CE%A1%CE%91%CE%A3.jpg?v=638398547280000000)
Ένα ολοκαίνουργιο λεωφορείο, ειδικά σχεδιασμένο για τις ανάγκες των μαθητών, χορήγησε η εταιρεία Ελληνικά Γαλακτοκομεία Α.Ε., στο Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης (ΕΕΕΚ) που εδρεύει στις Καρυές Τρικάλων.
Η δωρεά έγινε στη μνήμη του αείμνηστου επιχειρηματία Στέλιου Σκλαβενίτη - εκ των αδερφών της οικογένειας στην οποία ανήκει η ομώνυμη λιανεμπορική αλυσίδα - ο οποίος έφυγε αδόκητα από τη ζωή τον Απρίλιο του 2018.
Η παράδοση του οχήματος έγινε το πρωί του Σαββάτου στο προαύλιο του σχολείου, σε μια λιτή εκδήλωση λόγω και των μέτρων κατά της πανδημίας.
Το κλειδί παρέλαβε ο δήμαρχος της πόλης Δημήτρης Παπαστεργίου.
Της τελετής παράδοσης προηγήθηκε μνημόσυνο στην μνήμη του Στέλιου Σκλαβενίτη στην εκκλησία της Αγίας Μαρίνας.