![Πέθανε ο οικονομολόγος Λευτέρης Ταμπουράς - Την Παρασκευή η κηδεία του](https://tbnewsmedia.blob.core.windows.net:443/media/thessaliaeconomy/Default/_Profiles/fd49780c/1c8dc851/%CE%A4%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%AC%CF%82%20%CE%9B%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%AD%CF%81%CE%B7%CF%82%20%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CE%AE.jpg?v=638394628150000000)
Έφυγε το πρωί της Δευτέρας, από ανακοπή καρδιάς, ο οικονομολόγος, σύμβουλος αρκετών Θεσσαλικών επιχειρήσεων τα τελευταία χρόνια, Λευτέρης Ταμπουράς, σε ηλικία 70 ετών.
Ο θάνατος τον βρήκε στην Αθήνα στο γραφείο που διατηρούσε μαζί με τα παιδιά του.
Ο Λευτέρης Ταμπουράς υπήρξε σύμβουλος του Επιμελητηρίου Τρικάλων, επί προεδρίας Τάκη Σαράντη ο οποίος εγκαινίασε και την συνεργασία μαζί του, παρέχοντας σημαντικές υπηρεσίες στα μέλη του Επιμελητηρίου.
Ο εκλιπών πρoσέφερε επίσης τις υπηρεσίες του σε επιχειρήσεις όπως η ΤΥΡΑΣ, η Βιολάντα, η Κασίδης, η Μόκιας κ.α.
Αφήνει πίσω του τη σύζυγό του Κορίνα, τους γιούς του Γιώργο και Χάρη, και τον εγγονό του Λευτέρη που πρόλαβε να χαρεί από τον μεγαλύτερο γιό του Γιώργο.
Η κηδεία του θα γίνει την την Παρασκευή 29 Ιανουαρίου, στις 11:30 π.μ., στο δεύτερο νεκροταφείο Αθηνών, σύμφωνα με τα προβλεπόμενα λόγω πανδημίας.
Η οικογένειά του ενημερώνει ότι όσοι επιθυμούν, αντί στεφάνου, μπορούν να καταθέσουν ένα μικρό ποσό στους γιατρούς χωρίς σύνορα.
Κ.Τ. thessaliaeconomy.gr